BIP UM Hajnówka

PETYCJA z dnia 26.01.2021r. w sprawie przywrócenia kursowania komunikacji miejskiej linii 2s

PETYCJA z dnia 26.01.2021r. w sprawie przywrócenia kursowania komunikacji miejskiej linii 2s

Hajnówka, dn. 26.01.2021 r.

Mieszkańcy Miasta Hajnówka

Sz. P.

Jerzy Sirak

Burmistrz Miasta Hajnówka

 

PETYCJA

My, niżej podpisani mieszkańcy miasta Hajnówka, zwracamy się z do Pana z prośbą o podjęcie niezwłocznych działań w celu przywrócenia kursowania komunikacji miejskiej linii 2s, która od 01.02.2021 zostanie zawieszona.

Prośbę swą uzasadniamy tym, że dla wielu mieszkańców Naszej miejscowości komunikacja autobusowa linii 2s jest jedynym środkiem transportu, dzięki któremu codziennie mogą dostać się do pracy czy szkoły.

Linia 2s jest linią autobusową, która od wielu lat umożliwia Nam mieszkańcom przedostanie się z jednego końca miasta na drugi. Zerwanie tego połączenia stworzy wiele problemów związanych z dotarciem m. in. do szpitala, który jest położony daleko od centrum miasta. Niestety nie każdy ma możliwość korzystania z prywatnego samochodu. Brak autobusu tej linii będzie również dużą uciążliwością dla osób starszych oraz pracowników miejscowego szpitala.

Zniesienie kursowania autobusów linii 2s może spowodować przeludnienie pozostałych dwóch linii kursujących po Hajnówce. Niestety w dobie pandemii przeludnienie autobusów miejskich może spowodować ryzyko wzrostu zakażeń na terenie miasta Hajnówki jak i okolic.

W trosce o zdrowie swoje jak i innych bardzo prosimy o pozostawienie linii 2s dalej aktywnej.

W związku z powyższym oczekujemy od Pana jako Burmistrza Miasta, podjęcia pilnych kroków zmierzających do rozwiązania tego problemu. Sprawna i częsta komunikacja jest obecnie podstawą codziennego funkcjonowania wielu mieszkańców miasta Hajnówka. Rozumiemy, że likwidacja kursów była decyzją właściciela linii, nie samorządu miasta, wierzymy jednak, że samorząd nie pozostawi Nas bez wsparcia w tak trudnej sytuacji.

Z poważaniem,

Mieszkańcy Miasta Hajnówka


Data wytworzenia: 2021-02-02 14:04 Autor: Marlena Lisowska Data publikacji: 2021-02-02 14:04 Osoba udostępniająca na stronie: Emilia Korolczuk Data ostatniej modyfikacji: 2021-02-19 Osoba modyfikująca: Emilia Rynkowska